Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Światowe Dni Młodzieży w Giżycku… i z Giżyckiem w Ełku

Wojciech Iwaszkiewicz, 21 lipca 2016

Od wczoraj gościmy w Giżycku młodzież z Litwy, która zdołała już nieco poznać nasze miasto. Wkrótce spodziewamy się także przyjazdu ok. 300 gości z wyspy Guam, jednak pielgrzymi z leżącej między Hawajami a Filipinami na Oceanie Spokojnym wyspy przybędą do nas prawdopodobnie dopiero za kilka dni. Będzie można się z nimi spotkać w poniedziałek 25 lipca na plaży miejskiej w ramach spotkania ewangelizacyjnego (między 15.00 a 17.00). Guamczycy gościć będą u rodzin na terenie Giżycka i pobliskich miejscowości m.in. w Wilkasach. Wizyta uczestników Światowych Dni Młodzieży odbędzie się w ramach „Tygodnia Misyjnego w Diecezji Ełckiej”.

W tym czasie w Giżycku zaplanowano m.in. mszę świętą, spotkania ewangelizacyjne i integracyjne na Wzgórzu św. Brunona i plaży miejskiej oraz rejs statkiem. Na pamiątkę wizyty w Giżycku młodzież zasadzi także drzewa. W sobotę natomiast spędzi dzień w Ełku, gdzie zostanie zobaczy świetnie przygotowane widowisko plenerowe „U źródeł przyszłej chwały” – dotyczące 1050. rocznicy chrztu Polski, a które my mogliśmy już obejrzeć na początku lipca. Jeszcze raz gratuluję aktorom i reżyserowi – ks. Mariuszowi Pawlinie. Spektakl staje się naszym produktem eksportowym… 😉

Dziękuję również wszystkim mieszkańcom za włączenie się w organizację Światowych Dni Młodzieży w Giżycku oraz za przyjęcie pielgrzymów do swoich domów. Wczoraj życzyłem Im miłego pobytu w naszym mieście leżącym samym centrum unikatowej Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Zachęcam Państwa do włączenia się w program „Tygodnia Misyjnego w Diecezji Ełckiej”. To wyjątkowe wydarzenie. Zanim młodzież z całego świata spotka się w Krakowie ze swoimi rówieśnikami i z papieżem Franciszkiem, będzie gościć u nas.

Szczegółowy program pobytu w ramach „Tygodnia Misyjnego w Diecezji Ełckiej” znajdziecie Państwo m.in. w miejskich serwisach gizycko.pl i mojegizycko.pl.