Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Deklaracje: „Zmodernizujemy bazę dydaktyczną”. Remonty i nowości w szkołach

Wojciech Iwaszkiewicz, 27 lipca 2016

Największym wakacyjnym przedsięwzięciem remontowym w szkołach jest oczywiście modernizacja dużej hali w SP 7, ale generalny remont przechodzi obecnie również mała sala gimnastyczna w Gimnazjum Nr 1. Całkowicie nowe oblicze zyskał także parkiet w obu halach Gimnazjum Nr 2. W dużej już jest polakierowany, a w małej jeszcze trwają prace. Od września nowe oblicze korytarzy zobaczycie Państwo także SP Nr 4, natomiast w „szóstce” pojawi się nowe ogrodzenie i wyremontowana została klatka schodowa.

hala_gm2

Kontynuujemy także wyposażanie szkół w wiaty rowerowe. Po Gimnazjum Nr 2 podobna już została zamontowana w Gimnazjum Nr 1. Wiata w „dwójce” sprawdziła się, zatem kolejną szkołą po Gimnazjum Nr 1, którą planujemy wyposażyć jest Zespół Szkół Nr 1 na Wilanowie.

wiata_GM1_2

Zdaję sobie sprawę, że potrzeb jest jeszcze wiele, ale pamiętajmy także, że wszystkie budynki mają swoje lata (najmłodsza szkoła – SP 7, ma tych lat już 30, a kilka budynków pochodzi sprzed 1945 r.). Pracujemy właśnie nad procedurą głębokiej termomodernizacji, którą wszytskie obiekty przejdą w najbliższych latach. Jeżeli wszystko przebiegnie zgodnie z planem, to będzie prawdziwa modernizacyjna rewolucja.