Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Giżycko. Twierdza jest Wasza!

Wojciech Iwaszkiewicz, 24 września 2016

Nasza twierdza przetrwała dwie wojny światowe, była już areną rekonstrukcji militarnych bitew, a dzisiaj w zupełnie nowej roli była areną kolejnego oblężenia. Ponad 1000 zawodników pokonywało morderczą ponad siedmiokilometrową trasę po wzniesieniach, górkach i pagórkach wewnątrz i poza twierdzą, ze zjazdem na tyrolce nad Popówką oraz wieloma ciekawymi przeszkodami. Trzeba było pokonać basen z lodem, by za chwilę przeskakiwać nad ogniem, było czołganie się pod BRDMami wystawionymi przez 15 Giżycką Brygadę Zmechanizowaną i walka z futbolistami. To wszystko starałem się uwiecznić na zdjęciach, które możecie Państwo obejrzeć poniżej.

Dziś najczęściej zadawanym pytaniem było „To Pan nie biegnie?”. 🙂 Niestety, dzisiaj nie biegłem, choć byłem namawiany przez giżycką ekipę, ale ostatecznie nie zdecydowałem się. Mam jednak mocne postanowienie startu w przyszłym roku. Impreza zdecydowanie ożywiła nasze miasto pod koniec września. Ryzyko pogodowe w zasadzie nie istnieje, bo w tym wypadku – czym gorsza pogoda, tym lepsza. 🙂 Dzisiaj wokół twierdzy stały setki samochodów z numerami rejestracyjnymi spoza naszego powiatu, co świadczy o dużym zainteresowaniu imprezą. Przedłużyliśmy sezon. Giżycko to nie tylko wakacje. Rozmawiając z wieloma uczestnikami dzisiejszych zmagań, którzy przyjechali już wczoraj, usłyszałem wiele zapewnień o odwiedzeniu naszego miasta latem. Odkryli Giżycko. Były także 3 ekipy telewizyjne, można zatem spodziewać się również dynamicznych relacji w mediach.

Gratuluję wszystkim odważnym i zdeterminowanym do pokonania, często własnych słabości. Przede wszystkim dziękuję giżyckiej ekipie, która pod hasłem „Giżycko, twierdza jest nasza” dzielnie broniła naszego honoru. Do zobaczenia za rok! Zapewne na trasie… 😉

runageddon_3
W okolicy startu i biura zawodów.

runmageddon_start
Start do biegu

runmageddon_brdm
Wspinaczka, a za nią czeka wojskowa przeszkoda…

runmageddon_ice_fire
Najpierw lód, a za nim ogień.

runmageddon_kids
Impreza dla pokoleń.

runmageddon_podium_m
Międzynarodowa obsada.

runmageddon_podium_k
Najtwardsze z najtwardszych.
runmageddon_zawodnicy
Folie życia zdecydowanie na miejscu

runmageddon_1
Ciekawy „plac zabaw”…

runageddon_2
…który zawodnicy pokonywali dla relaksu po ukończonym biegu.

runmageddon_futbol
Żywa przeszkoda. Walka z futbolistami. 🙂