Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Wspólnie dbamy o wizerunek naszego miasta! Dziękuję!

Wojciech Iwaszkiewicz, 3 grudnia 2016

Zbliżają się Święta, coraz częściej rozbrzmiewają dźwięki kolęd i pojawia się coraz więcej świątecznych dekoracji. Na ulicach naszego miasta tę wyjątkową bożonarodzeniową atmosferę już zaczęliśmy wprowadzać. Powoli rozbłyskają świąteczne ozdoby i eksponowane są specjalne dekoracje. Niebawem pojawi się też Św. Mikołaj, odbędzie się także Jarmark Bożonarodzeniowy. W tym roku będzie trochę nowości… szczególnie na ul. Warszawskiej i placu Grunwaldzkim, więcej ozdób pojawi się także na „Wyspie Giżyckiej”. Corocznie planuję ozdabiać kolejne ulice, sukcesywnie zakupując nowe ozdoby. W ubiegłym roku zaczęliśmy po raz pierwszy dekorować drzewa, co chyba najbardziej Państwu się podobało. Mam zatem dobrą wiadomość – w tym roku ozdobimy w ten sposób zostanie udekorowanych jeszcze więcej drzew. Część z nich już świeci…

Cieszę się, że pojawią się także samodzielne inicjatywy i giżycczanie włączają się w dekorowanie miasta. Miłą niespodziankę ponownie zrobili mi sąsiedzi, którzy użyczyli swoje prywatne ozdoby, aby udekorować swoją ulicę. Bardzo dziękuję, Kasia i Tomek! Dzięki Wam Giżycko będzie jeszcze ładniej udekorowane. Gdyby ktoś z Państwa w przyszłym roku miał podobny pomysł, proszę o zgłoszenie się do mnie lub do Wydziału Gospodarki Komunalnej. Dobry przykład wspólnego dbania o wygląd Giżycka dali mieszkańcy ul. Pomorskiej!