Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Giżycczanki, które wykorzystały swą szansę na sukces odwiedziły rodzinne miasto

Wojciech Iwaszkiewicz, 11 grudnia 2016

Kończący się właśnie weekend stał pod znakiem spotkań ze znanymi giżycczankami, które odwiedziły swoje rodzinne miasto. W sobotę w wypełnionej do granic restauracji La Bibliotheque w hotelu St. Bruno odbyło się spotkanie autorskie z Marią Pakulnis, która wraz z Januszem Mizerą wydała ostatnio książkę zatytułowaną „Sceny kuchenne”. Książka ta stała się istnym bestsellerem na giżyckim rynku księgarskim. Wszystkie egzemplarze zostały wykupione, a na kolejne przyjmowane są już rezerwacje. Sobotni wieczór był świetną okazją do spotkania nie tylko z popularną aktorką, ale także przecież giżycczanką, sąsiadką czy koleżanką ze szkolnej ławy. Spotkanie przebiegało w bardzo ciepłej atmosferze. Prowadzone było przez reżysera Zbigniewa Dzięgiela i giżycczanina – Krzysztofa Kossakowskiego.
Jeżeli ktoś z Państwa nie mógł być – mam dobrą wiadomość! Maria Pakulnis z pewnością będzie gościć u nas w przyszłym roku. Być może nawet nie jeden raz…

Sobota to spotkania mieszkańców z Marią Pakulnis, a niedziela to koncert innej znanej giżycczanki, która wykorzystała swoją szansę na sukces. I to nawet dosłownie. Violetta Brzezińska, która zachwyciła swym talentem nie tylko widzów programu pod tytułem „Szansa na sukces” właśnie, ale także po znakomitym występie na koncercie „Debiuty” na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu i otrzymała główną nagrodę im. Anny Jantar, dziś wystąpiła na giżyckim Jarmarku Bożonarodzeniowym. Pomimo padającego deszczu wielu widzów wysłuchało świątecznych utworów do końca. Występ był bardzo udany i rzeczywiście warto było nawet trochę zmoknąć… 😉 Dziękuję Violetcie Brzezińskiej nie tylko za doskonały świąteczny koncert, ale również za wsparcie akcji „Świątecznych Aniołów”. Mam nadzieję, że jeszcze nie raz Viola Brzezińska zrobi nam podobną niespodziankę.