Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Dzisiaj składaliśmy sobie życzenia na Pasażu

Wojciech Iwaszkiewicz, 18 grudnia 2016

Za tydzień Wigilia Świąt Bożego Narodzenia i coraz bardziej wyczuwalny jest nastrój nadchodzących Świąt. Po raz pierwszy od wielu lat (a może w ogóle po raz pierwszy…) mogliśmy spotkać się w centrum miasta by wspólnie pokolędować i złożyć sobie życzenia. Na scenie było całkiem tłoczno. Giżycczanie całkiem odważnie i bez tremy śpiewali kolędy, pastorałki i znane świąteczne przeboje. Nawet tworzyły się na prędce zaaranżowane zespoły. Jednym z nich był zespół samorządowy, który utworzyłem z radnymi Rady Miejskiej. Bardzo dziękuję Cezaremu Piórkowskiemu, Marii Popieluch, Małgorzacie Mistera, Janowi Sekcie, Pawłowi Grzeszczakowi, Magdalenie Jurgielewicz i Marzannie Sroce za pomoc w wykonaniu „Dzisiaj w Betlejem”.


fot. J. Sekta

Bardzo dziękuję Lokalnej Organizacji Turystycznej „Mazury”, Giżyckiemu Centrum Kultury, Rotary Club Giżycko, 15 Giżyckiej Brygadzie Zmechanizowanej oraz Caffe Crema, Hotelowi Mazury, Hotelowi Tajty i innym przedsiębiorcom za współorganizację ciekawego przedświątecznego dnia. Mam już pierwsze przemyślenia na następny rok, ale duże zainteresowanie pokazuje, że na takie wydarzenia czeka wielu mieszkańców. Dzisiaj było bardzo wesoło i optymistycznie, pomimo nieprzewidzianej sytuacji z uszkodzeniem fontanny i koniecznością szybkiego zabezpieczenia miejsca. Nie było w to w stanie jednak zburzyć świątecznego klimatu i myślę, że właśnie takiej atmosfery wielu z nas oczekuje… I taki nastrój powinniśmy wspólnie budować i dążyć do współtworzenia naszej giżyckiej tożsamości i lokalnej tradycji. Wesołych Świąt!

Dziękuję Clubowi Rotary Giżycko podwójnie – również za wczorajszą zabawę choinkową w Ekomarinie. To była także bardzo pozytywne chwile. Był Św. Mikołaj, zabawy, słodycze i ubieranie choinki. Z 10 000 klocków zbudowane także makietę twierdzy! To był bardzo dobry pomysł. Zapraszam także za rok… 🙂