Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Gratuluję laureatom „Nagród Św. Brunona – Patrona Giżycka”!

Wojciech Iwaszkiewicz, 10 stycznia 2017

Nie miała łatwego zadania Kapituła Plebiscytu, w skład której poza mną wchodzili ubiegłoroczni laureaci oraz Przewodniczący Rady Miejskiej, aby jednomyślnie wskazać tegorocznych zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Spośród zgłoszonych 46 kandydatur trzeba było wybrać po jednym zwycięzcy w poszczególnych kategoriach. To niezwykle ciężkie zadanie, bo wszystkie kandydatury wniosły coś pozytywnego w życie Giżycka, a dziedziny często są nieporównywalne. Jak zatem wybrać, co powinno zdecydować? Na takie pytania musieliśmy udzielić sobie odpowiedzi i jednak dokonać wyboru… Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się zarówno w zgłaszanie kandydatur, jak też w późniejsze prace czyli członkom Kapituły jak też pracownikom Biura Promocji i Polityki Społecznej: Pani Małgorzacie Kulas – Szyrmer, Pani dr Katarzynie Karolskiej, Pani Magdalenie Telak i Panu Dawidowi Klukiewiczowi oraz innym, którzy w tak krótkim czasie perfekcyjnie przygotowali ten uroczysty wieczór, w którym uczestniczyli znamienici goście: Ksiądz Biskup Jerzy Mazur, Pani Senator Małgorzata Kopiczko, Panowie Starostowie – Wacław Strażewicz i Mirosław Dariusz Drzażdżewski, Wójt Gminy Giżycko – Marek Jasudowicz, Dowódca 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej gen. bryg. dr J. Gromadziński, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji – podinsp. A. Rudnicki, Przewodniczący Rady Miejskiej – Cezary Piórkowski oraz radni, przedstawiciele giżyckich instytucji i oczywiście nominowani do Nagród św. Brunona.


fot. R. Łożyński

A oto lista nagrodzonych:

KULTURA
Krzysztof Sokołowski – giżycczanin, muzyk Filharmonii Świętokrzyskiej, pomysłodawca opery na Pasażu oraz w Giżyckiego Lata z Händlem, założyciel orkiestry barokowej Masovia Baroque Orchestra i inicjator wielu wydarzeń kulturalnych w Giżycku.

SPORT
Alicja Klimaszewska – prezes Uczniowskiego Klubu żeglarstwa Regatowego „Niegocin”, liderka Giżyckiej Grupy Regatowej. W skrócie można powiedzieć: gdzie jest żeglarstwo, tam jest i Pani Alicja.

GOSPODARKA
Firma Kostrzewa – giżycki producent innowacyjnych, ekologicznych urządzeń grzewczych nagradzanych licznymi wyróżnieniami, certyfikatami i nagrodami. Właścicielami Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Handlowego Kostrzewa są Państwo Barbara i Tadeusz Kazimierz Kostrzewa oraz syn Paweł Kostrzewa. Firma jest polskim, stale rozwijającym się liderem w swojej branży.

TURYSTYKA
Michał Żak – dyrektor Akademickiego Związku Sportowego Centralnego Ośrodka Sportu Akademickiego Ośrodek w Wilkasach, zaangażowany w rozwiązania proturystyczne i proekologiczne np. w zakresie gospodarki odpadami i prawa wodnego. Gdzie branża turystyczna rozwiązuje problemy, tam jest również Michał Żak.

ZDROWIE
Stowarzyszenie na Rzecz Chorych z Chorobą Nowotworową „Promyk” w Giżycku – Stowarzyszenie od 2001 pod przewodnictwem Pani Marii Popieluch pomaga osobom przewlekle chorym i niepełnosprawnym, także dzieciom, prowadząc m.in. opiekę medyczną, opiekę długoterminową, poradnię medycyny paliatywnej, hospicjum domowe dla dzieci.

SPOŁECZNIK
Edward Hincman – któż nie zna Pana Edwarda…? Pomimo kłopotów ze zdrowiem Pan Edward ciągle stara się organizować czas młodzieży i wciąż zaszczepiać ducha sportu. Tak trzymać, Trenerze!

AMBASADOR GIŻYCKA
Joanna Kempa – trenerka oraz opiekun uczniów startujących w światowej Olimpiadzie Kreatywności Destination Imagination. Nagroda za wyjątkową działalność, wpływającą na rozwój kreatywności wśród dzieci i młodzieży, odnoszącej w tej dziedzinie duże sukcesy w rywalizacji międzynarodowej, dzięki czemu Giżycko jest postrzegane jako miejsce, w którym mieszkają najbardziej kreatywni ludzie na świecie.

POMYSŁ
Turnieje Gier Planszowych – organizowane przez Państwo Magdalenę i Krzysztofa Czaus, m.in. w ramach Festiwalu Fantastyki, a także podczas cyklicznych spotkań w Klubie „Pełna Chata”. W dobie wszechobecnej elektroniki i przenoszenia się życia w świat wirtualny powrót do takich form integracji i spędzania czasu, dzięki zaangażowaniu Państwa Czaus zyskuje coraz większą popularność. I to mi się podoba!

Specjalne wyróżnienie otrzymała Julia Szmit – dwukrotna Mistrzyni Świata, Ambasadorka Giżycka, która już jest laureatką Plebiscytu z ubiegłego roku w kategorii Sport, a regulamin niestety nie dopuszcza ponownego nagrodzenia… ale nominacja oczywiście była, i była oczywiście zasłużona!

Gratulacje Julia jeszcze raz! I dziękuję za świetne reprezentowanie Giżycka na całym świecie.

Jeszcze raz gratuluję zarówno laureatom, jak i nominowanym. Dziękuję również za zgłoszenie pomysłu na iluminację świąteczną. 🙂 Cieszę się, że Plebiscyt staje się nie tylko okazją do spotkania się i porozmawiania, ale także do zauważenia pracy wielu ludzi, która być może w codziennym pośpiechu jakoś nam umyka… Warto jednak czasem na chwilę się zatrzymać… zastanowić się. Spotkanie Noworoczne daje także możliwość poznania giżyckich talentów. W tym roku na szczególną uwagę zasłużył występ Magdaleny Sulińskiej, uczennicy Zespołu Szkół nr 1 w Giżycku, uczęszczającej również do IV klasy fortepianu Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia. Myślę, że warto zapamiętać to nazwisko… 😉 A już jutro (11 stycznia) trzymajmy za Magdę kciuki, ponieważ przed nią II etap eliminacji do ogólnopolskiego programu „Mali giganci”. Wczoraj Magdalenie akompaniował Hubert Gawryś, gitarzysta, uczeń również Zespołu Szkół nr 1 w Giżycku. Być może Hubert również osiągnie sukces… Czego Mu oczywiście życzę i jeszcze raz dziękuję za występ zarówno Magdzie jak i Hubertowi. Do zobaczenia za rok na kolejnej odsłonie Nagród św. Brunona – Patrona Giżycka!


Niebawem na stronie gizycko.tv opublikowana zostanie relacja z tego wydarzenia, ale polecam również fotorelację zamieszczoną na stronie mojegizycko.pl.