Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Młodzież, która zapewne kiedyś nas zastąpi…

Wojciech Iwaszkiewicz, 17 stycznia 2017

Od dzisiaj w giżyckim samorządzie ponownie funkcjonuje Młodzieżowa Rada Miasta, w której skład wchodzi 16 radnych pochodzących z miejscowych szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Wierzę, że współpraca z „młodym samorządem” zapewni lepsze rozpoznanie potrzeb młodzieży, by wspólnie starać się je w jak największym stopniu zaspakajać. Serdecznie gratuluję odwagi poddania się ocenie społecznej i podjęcia odpowiedzialności za swoje decyzje. Podczas dzisiejszej uroczystej sesji życząc młodym radnym powodzenia, powiedziałem, że to ważna chwila, ponieważ obecnie zdobyte doświadczenie z pewnością ułatwi w przyszłości (gdyby ktoś miałby się na to zdecydować) poruszanie się w tematyce samorządowej, a nawet sprawowanie ważnych funkcji.

Jeszcze raz gratuluję Marlenie Baran, Krzysztofowi Białemu, Aleksandrze Bukowskiej, Julii Dąbrowskiej, Piotrowi Filowi, Przemysławowi Furmanowi, Natalii Gorbacz, Krzysztofowi Graczykowi, Magdalenie Krysińskiej, Aleksandrze Maleckiej, Adrianowi Narbutowi, Mai Orlickiej, Janowi Ostrowskiemu, Maciejowi Szkaradzińskiemu, Karolinie Szumlańskiej i Sylwii Zadranowicz. Powodzenia!

Dodatkowe gratulacje należą się tym, którzy uzyskali duże zaufanie radnych i którym powierzono pełnienie funkcji w Młodzieżowej Radzie Miasta. Przewodniczącym Rady został Adrian Narbut, Zastępcą Natalia Gorbacz, Sekretarzem Marlena Baran, a rzecznikiem Jan Ostrowski. Zatem jeszcze raz gratuluję!