Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Księga tożsamości już oficjalnie

Wojciech Iwaszkiewicz, 18 stycznia 2017

Spójność identyfikacji wizualnej to jeden z podstawowych warunków budowania wizerunku. Giżycko jest marką na tyle znaną i utrwaloną, że jednolity i profesjonalnie przygotowany system stał się koniecznością. Często irytowało mnie, gdy widziałem zdeformowane herby, niewłaściwą kolorystykę czy pomieszanie czcionek. To należało uporządkować. I tak powstała Księga Tożsamości, która oficjalnie obowiązuje od dziś, jednak kompletne wdrażanie będzie odbywało się na bieżąco, a ostatnie elementy pojawią się być może nawet za rok lub dwa.

Dokument określa nie tylko konstrukcję, cechy i wersje logotypu, ale opisuje wszystkie elementy wizualne – od podstawowych – czyli blankiet korespondencyjny, koperty, wizytówki, tablice informacyjne czy zaproszenia poprzez winder, flagę, billboard, roll-up, banner, ścianki konferencyjne, stoisko targowe, koszulki, namioty, torby, gadżety reklamowe, witacze, a nawet autobusy komunikacji miejskiej, przystanki, samochody, layouty wydawnictw, folderów oraz ogłoszenia i reklamy.

Logotyp miasta jest w świetle rozumienia prawa, utworem chronionym prawem autorskim, do którego wszelkie prawa majątkowe należą do Urzędu Miejskiego w Giżycku. Wszystkie elementy identyfikacji wizualnej ze wszelkimi wariantami zastosowania, zgodnie z wytycznymi Giżyckiej Księgi Tożsamości, mogą być używane nieodpłatnie do celów związanych z realizacją zadań statutowych przede wszystkim przez Urząd Miejski i jednostki organizacyjne.

Księga Tożsamości to prawie 150 stron, ale zapraszam do zapoznania się z, chyba pierwszym w historii Giżycka, jednolitym systemem identyfikacji wizualnej. Autorem opracowania jest giżycczanin – Janusz „Pele” Pilecki, który… jest także autorem obowiązującego od wielu lat, wzoru flagi naszego miasta.


Do pobrania:
KSIĘGA TOŻSAMOŚCI