Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Wyzwolenia kategorii E (B)?

Wojciech Iwaszkiewicz, 19 stycznia 2017

Po grudniowym spotkaniu w biurze posła J. Gosiewskiego, zgodnie z ustaleniami, dzisiaj na przejściu przez tory na ul. Wyzwolenia pracowała specjalnie powołana komisja. Ze strony PKP oddelegowano 3 osoby; Miasto wraz ze mną reprezentował Pan S. Pyzalski z Wydziału Planowania i Inwestycji, Pana posła J. Gosiewskiego reprezentował Pan J. Pawlicki. Tutaj należy przypomnieć, że sprawa ma swoją genezę w zapisach pozwolenia na budowę kładki, które po oddaniu jej do użytkowania, zobowiązywały nas do rozbiórki i zamknięcia przejścia przez tory na ul. Wyzwolenia. Przez wiele lat w sprawie był impas… Kolej wskazywała na zapisy decyzji Wojewody, Miasto szukało wariantu ratunkowego… Trwało to kilka lat.

Po długim czasie owego impasu, obecnie widać jakąś perspektywę porozumienia, ponieważ w protokole prac komisji oficjalnie pojawiła się propozycja zachowania tymczasowego przejścia kategorii E (czyli takiego, jak obecnie, ale z rogatkami) oraz alternatywnie – przejścia kategorii B urządzonego w osi ul. Wyzwolenia. Przejście kat. B dopuszcza ruch kołowy, więc powstałaby nowa możliwość skomunikowania plaży. Ale to rozwiązanie droższe.

Teraz czekamy na decyzję. Obecnie trwają prace planistyczne dotyczące, bardzo ważnego dla nas, terenu plaży miejskiej. Do czasu ostatecznego ukształtowani się systemu komunikacji i ciągów pieszych, to przejście – moim zdaniem – powinno funkcjonować jak najdłużej. I o to obecnie zabiegamy. Jakichś wieści spodziewamy się w ciągu miesiąca.