Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Wyjątkowe wydarzenie muzyczne! Misteria Paschalia – A. Vivaldi, G. Pergolesi i L. Boccherini w Sanktuarium Św. Brunona

Wojciech Iwaszkiewicz, 3 marca 2017

Takiej gratki dla melomanów w Giżycku jeszcze nie było! Już w najbliższą sobotę (4 marca) w Sanktuarium św. Brunona przy akompaniamencie światowej klasy muzyków Masovia Baroque Orchestra wystąpią Philippa Hyde (sopran) i Jeremy Kenyon (kontratenor) wybitni soliści z Anglii z repertuarem Misteria Paschalia. Wykonane zostaną trzy utwory: A. Vivaldiego – Stabat Mater, G. Pergolesiego – Stabat Mater i L. Boccheriniego – Stabat Mater.

Pomysłodawcą i opiekunem artystycznym tego wydarzenia jest Pan Krzysztof Sokołowski – giżycczanin, muzyk Filharmonii Świętokrzyskiej i założyciel Masovia Baroque Orchestra, grający także na kontrabasie barokowym w zespołach muzyki dawnej. Pan Krzysztof jet również laureatem tegorocznej Nagrody Św. Brunona, przyznawanej wybitnym mieszkańcom, firmom, instytucjom, stowarzyszeniom, które w wyjątkowy sposób wpływają na rozwój Giżycka.

Na uwagę zasługuje także sam plakat, stworzony specjalnie dla Giżycka przez wybitnego artystę Grzegorza Chorążka – absolwenta Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie Wydziału Sztuki w pracowni grafiki prof. Ewy Zawadzkiej. Prace Pana Grzegorza znamy już chociażby z ubiegłorocznej edycji Giżyckiego Lata z Händlem oraz Giżycko Baroque Festivalu.

Serdecznie zapraszam na to wyjątkowe wydarzenie, które jest współorganizowane przez Biuro Promocji i Polityki Społecznej wraz Giżyckim Centrum Kultury przy udziale gospodarza koncertu – ks. dr. Zdzisława Mazura oraz Pana Krzysztofa Sokołowskiego i Masovia Baroque Orchestrę. Bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym w to wydarzenie za przygotowanie kolejnej dużej atrakcji muzycznej. Co ważne – poza sezonem letnim.

Sanktuarium Św. Brunona, sobota 4 marca, godz. 19.00 (po ostatniej wieczornej mszy świętej). Zapraszam.