Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

To była wyjątkowo ciężka bitwa o Twierdzę

Wojciech Iwaszkiewicz, 9 kwietnia 2017

Rower staje się coraz bardziej popularny, nie tylko jako element rywalizacji sportowej, ale także jako środek transportu. Miasta stają się za ciasne dla samochodów i często dotarcie do celu rowerem jest nie tylko zdrowsze, ale i szybsze. Nasz region ma również wiele walorów dla turystyki rowerowej, stąd takie projekty jak Green Velo czy Mazurska Pętla Rowerowa, która będzie przebiegać również przez Giżycko. Warto zatem zwracać uwagę miłośników jazdy rowerowej na nasze tereny… I niejako „przy okazji” na twierdzę, która wczoraj stała się areną inauguracyjnego wyścigu cyklu Mazury MTB.

Na starcie kilkuset zawodników nie tylko z Polski, ale także z zagranicy. Był nawet jeden zawodnik z Włoch. Na zdjęciu (w pierwszym rzędzie, pierwszy z prawej) Artur Korc w trykocie… Masters Giżycko.

Artur „Korek” Korc jest nie tylko srebrnym medalistą Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie w 2012 r. i brązowym z IP w Pekinie w 2008 r., gdzie reprezentował Polskę w wyścigach tandemów jako pilot z Krzysztofem Kosikowskim, ale także giżycczaninem. Wizyta „Korka” to dla mnie także spotkanie po latach kolegi z klasy, z którym… czasami wybierałem się na rower albo na narty. 🙂 Pozdrawiam „Korek”.

Jak tylko pojawia się jakikolwiek temat „twierdzowy”, to nie może zabraknąć mojego Zastępcy – Romana Łożyńskiego. 🙂

Zmagania na trasie można było śledzić na telebimie. To bardzo dobry pomysł, bo można zobaczyć, co się dzieje na trasie. Emitowane też były spoty reklamowe i logotypy partnerów zawodów.

Wręczania pucharów i nagród było na 2 godziny. Trasę biegnącą spod Hotel St. Bruno****, przez twierdzę i wokół Popówki wszyscy ukończyli w dobrej formie, choć dało się słyszeć, że była to mordercza potyczka. Niewątpliwie. 🙂 Najdłuższa trasa miała aż 74 km, a najkrótsza 18,5 km. Pokonali ją także zawodnicy 50+ i 60+. Wśród nich byli także giżycczanie – np. Pan Zenon Dobrzyn. Wielki szacunek i gratulacje! Dla dzieci był przygotowany MTB Mini Race na terenie przy hotelu. Kolejne zawody odbędą się w Mrągowie, Węgorzewie, Gałkowie, Krutyni i Mikołajkach, gdzie oczywiście będzie obecne także Giżycko.