Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Już wszystko jasne! Wykonawcą ronda będzie firma z Ostrołęki

Wojciech Iwaszkiewicz, 26 kwietnia 2017

Dosłownie przed chwilą otrzymałem bardzo dobrą informację, kończącą w zasadzie wiele dyskusji i zapytań. Wiemy już bowiem, kto wybuduje rondo na skrzyżowaniu DK59 z ul. Świderską i Nowowiejską! Dzisiaj olsztyński Oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ogłosił, że najkorzystniejszą ofertę złożyła firma OSTRADA sp. z o. o. z Ostrołęki z ceną brutto 15 724 342,12 zł. Dzisiaj także zostałem poproszony o ustalenie terminu podpisania umowy w Olsztynie. Zostaje zatem podpisanie stosownych dokumentów i wreszcie ruszy ta długo oczekiwana, i posiadająca bogatą historię, inwestycja.

Warto wiedzieć, jaki jest zakres tego zadania, bowiem słowo „rondo” należy traktować jako swego rodzaju hasło. Poza rondem dwujezdniowym i oświetleniem, inwestycja ta obejmuje:

  • rozbudowę istniejącego układu drogowego drogi krajowej nr 59 do przekroju dwujezdniowego,
  • budowę drogi serwisowej obsługującej tereny przyległe,
  • budowę chodników i ścieżek rowerowych wzdłuż projektowanej trasy,
  • budowę zatok autobusowych,
  • przebudowę zjazdów i włączeń ulic poprzecznych

Ponadto zrealizowana zostanie przebudowa istniejącej infrastruktury technicznej kolidującej z projektowaną drogą oraz budowa nowych odcinków infrastruktury technicznej, w szczególności budowa odwodnienia projektowanego układu drogowego, budowa oświetlenia drogowego oraz kanału technologicznego w ciągu projektowanej trasy.

Na pewno wielu z nas ucieszy wbicie pierwszej łopaty, wielu też zmartwi, bo odbędzie się to w okresie wzmożonego ruchu. Sądzę jednak, że zarówno inwestor jak wykonawca zdają sobie z tego sprawę i uczynią wszystko, aby główne prace na skrzyżowaniu nie odbywały się latem. Na pewno będziemy o to postulować.

Zgodnie z deklaracją, która brzmiała: „Rozdzielimy projekt przebudowy DK 59 oraz DK 63 na dwa etapy i przyspieszymy budowę ronda na skrzyżowaniu z ul. Świderską” sprawę uważam za dopiętą, a deklarację w pełni spełnioną. Teraz czas na kolejne etapy, o które z pewnością będziemy zabiegać. Dokumentacja jest na ukończeniu…