Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Plac budowy przekazany. Rusza budowa ronda wraz z fragmentem obwodnicy

Wojciech Iwaszkiewicz, 12 maja 2017

Dzisiaj nastąpiło oficjalne przekazanie placu budowy pod budowę ronda na ul. Świderskiej / Obwodowej / Nowowiejskiej wraz z ok. 800-metrowym fragmentem dwujezdniowej obwodnicy. Długo oczekiwana inwestycja o wartości ponad 15 mln wreszcie staje się faktem, ale budzi także – co zrozumiałe pewne niepokoje. Chodzi głównie o organizację ruchu na terenie przebudowy w sezonie letnim. Myślę, że mogę jednak przekazać dobre wiadomości… Dzisiaj był to główny temat omawiany podczas przekazania placu budowy.

Ustaliliśmy z wykonawcą, że:

  • od czerwca do września 2017 r. wszelkie prace powinny być skupione poza jezdnią
  • w pierwszej kolejności będą prowadzone prace przygotowawcze, rozbiórkowe oraz prace zimne dotyczące instalacji poza jezdnią lub przy użyciu metod bezwykopowych
  • nie przewiduje się ograniczania ruchu w wakacyjne weekendy
  • wykonawca uzgodni harmonogram z GDDKiA, Wójtem i Burmistrzem
  • przedstawiciele Urzędu Miejskiego i Urzędu Gminy będą brać udział we wszystkich spotkaniach w ramach rady budowy
  • informacje o aktualnym statusie będą publikowane w trybie comiesięcznym we wszystkich publikatorach
  • największy nacisk na zapewnienie płynności ruchu wykonawca ma uwzględnić podczas wakacji, a szczególnie w weekendy

Pewnym miłym zaskoczeniem było dla mnie doskonałe rozeznanie w specyfice naszej komunikacji Pana K. Koska z olsztyńskiego Oddziału GDDKiA, który już w pierwszych słowach uczulał Wykonawcę na niezwykle wzmożony ruch na naszej „obwodówce” w sezonie letnim. Oczywiście wraz z Wójtem Markiem Jasudowiczem rozwinęliśmy temat i uzyskaliśmy zapewnienie kierownika budowy, że sprawy komunikacji będą traktowane przez Wykonawcę priorytetowo i z dużą uwagą. Sądzę, że to dobrze rokuje… Czekamy zatem na rozpoczęcie prac i będziemy im się bacznie przyglądać, a wszelkie ważne informacje będą na bieżąco Państwu przekazywane. Rozpoczęcie prac planowane jest na początku czerwca. Na końcowym etapie jest także projektowanie pozostałej części DK59/63. Obecnie dokumentacja jest oceniana pod względem bezpieczeństwa ruchu w GDDKiA w Białystoku. Po otrzymaniu tych uwag i ocenie ich skali będzie można już złożyć komplet dokumentacji na końcowe posiedzenie Zespołu Opiniowania Projektów Inwestycyjnych w GDDKiA w Olsztynie.