Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

W niedzielę spotkajmy się na Orliku, tym razem aby pomóc Adrianowi!

Wojciech Iwaszkiewicz, 13 maja 2017

fot. T. Karolski
Dwa lata temu pomagaliśmy Krystianowi, rok temu Bartoszkowi, teraz pomóżmy Adrianowi! W niedzielne popołudnie będą licytacje i kwesty z przeznaczeniem na leczenie i rehabilitację Adriana. To wszystko w trakcie „Piłkarskiego Turnieju Gwiazd”, w którym zagrają: Reprezentacja Artystów Polskich RAP – Piotr Świerczewski, Tomasz Frankowski,
Maciej Szczęsny, Tomasz Jachimek, Marcin Mroczek, Przemysław Cypryański, Piotr Zelt, Jarek Jakimowicz, Tomasz Schimscheiner, OLD BOY GIŻYCKO – byli III i IV-ligowi zawodnicy „Mamry Giżycko”, 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana im. Zawiszy Czarnego oraz nasi goście z Battle Group Poland czyli żołnierze armii amerykańskiej, brytyjskiej i rumuńskiej.

Wielkie podziękowania dla Łukasza Brozia i Jego żony – Emilii za wyjątkowe zaangażowanie się w pomoc Adrianowi. Łukasz i Emilia nie tylko mocno nagłośnili akcję, ale również przekazali na aukcję internetową koszulkę ze swoim autografem, 2 bilety VIP na mecz Legii Warszawa z Lechem Poznań, będzie też spotkanie i wspólny obiad z zawodnikiem Mistrza Polski. Aktualna kwota tej aukcji na Allegro w tej chwili to już ponad 2 000 zł. Zakończenie aukcji 15 maja.

Również na giżycką licytację, która odbędzie się podczas niedzielnego meczu, Łukasz Broź przekazał kilka ciekawych przedmiotów – m.in. koszulkę z autografem Miroslava Radovićia. Ponadto będzie można wylicytować koszulkę przekazaną przez Reprezentację Artystów Polskich z podpisami gwiazd, które grały w ubiegłym roku podczas akcji charytatywnej poświęconej Bartusiowi Frączkowi – z podpisami Jacka Krzynówka, Piotra Świerczewskiego, Marcina Mroczka, Piotr Kieragi, Adriana Woźnego i Jarosława Jakimowicza, piłkę do koszykówki z podpisem Marcina Gortata, kartkę z autografem Luizy Złotkowskiej i wiele, wiele innych przedmiotów! Licytacje zaplanowane są na 15.30 (ok. 20.min) i 16.40 (ok. 20 min.). Zapraszam w niedzielne popołudnie (od 14.30) na Orlik przy SP Nr 7. Warto sobie pomagać. Będą także na pewno emocje sportowe.

O ADRIANIE

Adrian Jarosz to młody ratownik, który był pełen życia i serca dla innych. 17 października 2013 r. doszło do zatrzymania krążenia i uszkodzenia centralnego układu nerwowego. Adrian zapadł w śpiączkę. W maju 2016 r. przeszedł nowatorską operację wszczepienia stymulatora w Olsztynie. Jest rehabilitowany cztery godziny dziennie przez fizjoterapeutów, prowadzona jest szeroka farmakologia na poprawę działania mózgu oraz pozostałych organów. Działania przyniosły wymierne korzyści w postaci odzyskania ograniczonej świadomości. Adrian jest coraz bliżej wybudzenia. „Obecnie jesteśmy na etapie pozyskiwania środków na urządzenie do stymulacji przełykania i mowy voca stim. Koszt 23 tysiące złotych i turnusy rehabilitacyjne, które są dla Adriana bardzo ważne gdyż to może pomóc w większym kontakcie z naszym ukochanym Malcem.„ – mówią rodzice Adriana. Pomóżmy Adrianowi żeby mógł znowu kochać i ratować innych. Pomóc Adrianowi można także wpłacając na konto Fundacji Marka Kamińskiego 04 1140 1137 0000 48 78 8800 1013, z dopiskiem DLA ADRIANA JAROSZA.

HARMONOGRAM IMPREZY

 • 14.30 – uroczyste otwarcie
 • 14.45 – mecz RAP – Oldboy Giżycko
 • 15.10 – konkurs piłkarski dla dzieci i młodzieży (turbokozak)
 • 15.30 – I LICYTACJA
 • 15:50 – mecz 15 GBZ – Battle Group Poland eFP
 • 16.15 – mecz: RAP – 15 GBZ
 • 16.40 – II LICYTACJA
 • 17.00 – mecz Oldboy Giżycko – Battle Group Poland eFP
 • 17.25 – mecz Oldboy Giżycko – 15 GBZ
 • 17.50 – mecz RAP – Battle Group Poland eFP
 • 18.15 – uroczyste zakończenie, wręczanie pucharów, medali i statuetek