Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Adrian, jesteśmy z Tobą!

Wojciech Iwaszkiewicz, 15 maja 2017

Wczoraj Orlik przy SP Nr 7 po raz trzeci był areną wydarzenia sportowego, podczas którego już tradycyjnie rozpoczęła się akcja pomocy jednemu z giżycczan. W tym roku uwagę całego świata kierujemy na Adriana Jarosza, który w październiku 2013 r. w wyniku czasowego zatrzymania krążenia, zapadł w śpiączkę. Rok temu przeszedł nowatorską operację wszczepienia stymulatora. Obecnie pojawiła się realna szansa na poprawę i obecnie Adrian przechodzi zabiegi rehabilitacyjne wraz ze zastosowaniem szerokiej farmakologii na poprawę funkcjonowania mózgu oraz pozostałych organów. Są już pierwsze efekty – stwierdzono bowiem odzyskanie ograniczonej świadomości. Adrian jest coraz bliżej wybudzenia!

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w kolejną akcję pomocy. Zapoczątkowany 2 lata temu pomysł zaczyna działać w niesamowity sposób i nabiera pożądanego rozpędu. Dwa lata temu pomagaliśmy Krystianowi – udało się. Krystian przeszedł konieczną operację i może normalnie żyć. Rok temu pomagaliśmy Bartoszkowi, który ma dopiero 2 latka i w zasadzie całe życie przed sobą. Trzymamy za niego kciuki, i wierzę, że uda Mu się pokonać największe trudności. Ale jak się okazuje – Bartosz wraz z rodzicami także włączył się we wczorajszą akcję pomocy Adrianowi przekazując piłkę do siatkówki z podpisem Marcina Możdżonka. Piękny gest!

Pięknych gestów tego dnia było więcej… Łukasz Broź przekazał 2 koszulki z autografami zawodników Legii – jedna została wylicytowana za 1000 zł, a druga za… 2000 zł. Nabywcą jednej z nich był Pan Tomek, który… przekazał tuż przed meczem koszulkę Konstantina Vasiljeva z Jagiellonii. Koszulka także znalazła nabywcę, którym był jeszcze młody, ale niezwykle waleczny piłkarz – Hubert. Stoczył zaciętą walkę również o inne koszulki, ale ostatecznie został przelicytowany przez starszych… 🙂 Wielkie brawa, Hubert! Kurtka z herbem Giżycka stała się własnością Pana Jacka – giżyckiego przedsiębiorcy za kwotę 800 zł, a właścicielem piłki do koszykówki przekazanej przez Marcina Gortata wraz z jego autografem stał się Pan Kazimierz – również giżycki przedsiębiorca.

Generalnie popołudnie było bardzo udane pod każdym względem i pełne wyjątkowych zdarzeń. Najpierw znaleziono portfel, który powrócił do właściciela z Sosnowca z całą zawartością. Później do namiotu podszedł młody chłopak i zapytał, gdzie można wrzucić pieniądze do puszki. Kwota, jaką podzielił się z Adrianem była imponująca i chyba wszystkich bardzo zaskoczyła! Piękny gest młodego człowieka, który wzruszył świadków tego zdarzenia i chyba na tyle zaskoczył, że zdaje się, iż wszyscy zaniemówili… Jeżeli tak było – WIELKI SZACUNEK I WIELKIE PODZIĘKOWANIA DLA CIEBIE – ANONIMOWY DARCZYŃCO! Na koniec można jeszcze raz wrócić do Łukasza Brozia…, aukcja na Allegro, która dzisiaj się zakończyła, osiągnęła kwotę… 4 551,01 zł!

Cały rok 2017 poświęcamy pomocy Adrianowi. Start był bardzo dynamiczny. Pokazały nas ogólnopolskie media, pisały wcześniej o tym gazety, na Orliku gościliśmy znanych piłkarzy i artystów. Materiał na żywo pojawił się na antenie TVN24. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację i wszystkim którzy wzięli udział w niedzielnym wydarzeniu. Przede wszystkim zawodnikom z Reprezentacji Artystów Polskich, 15 Giżyckiej Brygadzie Zmechanizowanej i oczywiście Dowódcy – Panu gen. bryg. gr. J. Gromadzińskiemu również za zaangażowanie Battle Group Poland. Szacunek za walkę do końca. Świetną formę zaprezentował zespół Oldboy Giżycko – dobra gra Panowie! Wynik końcowy jest w zasadzie bez znaczenia… Przegranych nie było, a wygrał Adrian. Przed nami kolejne wydarzenia, w których będziemy Mu pomagać… Zapraszam!