Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Rozpoczynają się Dni Giżycka

Wojciech Iwaszkiewicz, 2 czerwca 2017

Scena już stoi i rozpoczynamy tegoroczne „Dni Giżycka”. Dzisiaj zapraszam na Twierdzę, gdzie w ramach „Dni Otwartych” można zupełnie bezpłatnie zwiedzić cały obiekt, uczestniczyć w zaplanowanych przez GCK wydarzeniach i obejrzeć sprzęt 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej.
Wieczorem (od 20.00) na plaży miejskiej koncerty. Najpierw wystąpi giżycki Molly Malone’s, a ok. 21.00 Margaret. Dzisiaj także z okazji 5. urodzin giżyckiego stowarzyszenia „Tulipany” odbędzie się też konferencja (12.00), a o 18.30 w Ekomarinie koncert zespołu „Czerwony Tulipan” (bezpłatne bilety wstępu do odbioru podczas konferencji).

Sobota to przede wszystkim sport. Rywalizacje odbędą się na pływalni (10.00), rozgrywki tenisowe na kortach (Giżycki Turniej Tenisa Ziemnego na kortach ActiveTenis przy Stadionie Miejskim), a także Turniej Badmintona VIII Grand Prix Wielkich Jezior Mazurskich (9:00 Hala MOSiR). Poza tym na Orliku przy SP Nr 7 rozegrany zostanie Międzynarodowy Piłkarski Turniej Służb Mundurowych (9.30). Talenty uczniów giżyckiej Szkoły Muzycznej będziemy mogli poznać w ramach wydarzenia pt. „Młode Talenty” o 17.00 w auli PSM przy ul. Kolejowej.

W sobotę na plaży miejskiej (20.00) odbędzie się także koncert TGD (w ramach jubileuszu 500-lecia Reformacji), a po nim Koncert Muzyki Filmowej w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Progress. Około 22.00 wystąpi z kolei gdański teatr uliczny Teatr Snów.

W niedzielę zapraszam z kolei w imieniu giżyckiego Klubu Rotary na atrakcje dla najmłodszych w ramach „przedłużonego” Dnia Dziecka. Impreza odbędzie się w Lesie Miejskim od 12.00 do 16.00. Od 11.30 będzie kursował bezpłatny autobus (co pół godziny) na hasło: „Rotariański Dzień Dziecka”. Rotarianie przewidzieli liczne atrakcje i konkursy słodkości, kiełbaski z grilla oraz zajęcia i pokazy z udziałem straży pożarnej, pogotowia ratunkowego, policji i Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Zapraszam na wszystkie wydarzenia i dziękuję wszystkim organizatorom i współorganizatorom.