Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Grodzisk zapewnił sobie dostęp do jeziora!

Wojciech Iwaszkiewicz, 12 czerwca 2017

Dzisiaj wróciłem z Grodziska Mazowieckiego, gdzie wraz z Wiceprzewodniczącym Rady – Janem Sektą oraz radną Magdaleną Jurgielewicz reprezentowaliśmy Giżycko na święcie naszego miasta partnerskiego. Grodzisk Mazowiecki to bardzo dynamicznie rozwijająca się podwarszawska gmina, w której żeglarstwo od dawna odgrywa istotną rolę. To dość niespotykane zjawisko, bo Grodzisk nie leży nad żadnym jeziorem… No, może do tej pory nie leżał… bowiem Grodziszczanie wybudowali sobie własne jezioro w centrum miasta. I rzeczywiście robi to niesamowite wrażenie. Szczególnie, jeżeli widziało się, co było w tym miejscu wcześniej… A w zasadzie, czego nie było.

Z tego powodu do Grodziska zawieźliśmy w prezencie trochę piasku znad Niegocina i kilka „plażowych” gadżetów. Myślę, że się przydadzą, bo oficjalne otwarcie plaży w Grodzisku już za dwa tygodnie… Zresztą tak jak u nas!
Gratuluję burmistrzowi – Grzegorzowi Benedykcińskiemu tej odważnej decyzji, a grodziszczanom świetnego kawałka miasta. A wygląda to teraz tak…

Była też parada, w której wzięły udział delegacje wszystkich miast partnerskich – z Austrii, Czarnogóry i Litwy. Oczywiście i z Polski.

Wieści z Giżycka dla mediów… 😉

Występy młodzieży z Czarnogóry.

Nasze stoisko było bardzo popularne wśród zwiedzających. Dziękuję załodze!

Niebawem, bo już 2 lipca będzie okazja, aby poznać naszych przyjaciół w Giżycku, ponieważ przyjeżdżają do nas w ramach „Święta Miast Partnerskich”. Główne wydarzenia na plaży miejskiej. Zapraszam!