Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Brawo, i dziękuję! Umiemy pomagać!

Wojciech Iwaszkiewicz, 14 czerwca 2017

Mimo, że sprawa dotyczy bardzo smutnego zdarzenia, jest w niej promyk prawdziwie pozytywnego światła. Wczoraj wieczorem poprosiłem Państwa o pomoc jednej z giżycczanek, której tata zmarł nagle w Niemczech i młoda giżycczanka stanęła przed olbrzymim problemem sprowadzenia ciała bliskiej sobie osoby do Polski. Przede wszystkim był to ogromny problem finansowy, który z każdym dniem stawałby się coraz trudniejszy. Trzeba było działać szybko.

Sprawa zaczęła się wczoraj około południa, gdy Martyna przyszła do Urzędu z prośbą o pomoc. Sytuacja była bardzo trudna, ale od razu zaczęliśmy działać i angażować coraz więcej osób i instytucji. Bardzo dziękuję pracowniom Wydziału Gospodarki Komunalnej oraz Biura Promocji i Polityki Społecznej oraz ks. Stanisławowi Adamowiczowi z Parafii Św. Anny za szybką reakcję i bezinteresowną pomoc. Czas był tu kluczową sprawą, więc postanowiłem zwrócić się również do Państwa o pomoc… ale nie sądziłem, że odzew będzie tak szybki i tak duży! Pierwsza osoba przyszła do Urzędu kilka minut po 7:00, a przez cały dzień odbieraliśmy w tej sprawie telefony i e-maile.

Wystarczył jeden dzień! Udało się! Wszystko już w zasadzie załatwione. Jesteście Państwo wielcy i bardzo za to dziękuję! A ten symboliczny bukiet dedykuję wszystkim, którzy pomogli; choćby symbolicznie. Jeszcze raz WIELKIE DZIĘKUJĘ.