Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Giżycko na światowej mapie kina

Wojciech Iwaszkiewicz, 8 lipca 2017

W tym tygodniu Giżycko bardzo mocno zaznaczyło swoją obecność nie tylko na polskiej mapie filmowej, ale można nawet przyjąć, że na światowej! 🙂 Gościliśmy bowiem u nas aktorkę z Hollywood – Alicję Bachledę-Curuś i to właśnie w naszym kinie „Nowa Fala” odbył się premierowy w Polsce pokaz najnowszego filmu w reżyserii Spike’a Lee „Dziewczyna ma kłopoty” w tytułowej roli z Alicją Bachledą – Curuś właśnie. Była to wyjątkowa gratka dla miłośników kina, nie tylko dlatego, że pokaz był bezpłatny, ale również dlatego, że po projekcji można było spotkać się i porozmawiać z odtwórczynią głównej roli. Później Alicję Bachledę – Curuś można było spotkać także w porcie Żeglugi Mazurskiej, gdzie ochrzciła nowy statek Żeglugi – swoją imienniczkę – również Alicję. A wieczorem w Ekomarinie odbyła się inauguracja Visa Kina Letniego, gdzie wielu widzowie mogli również spotkać się ze znaną aktorką. Był to na pewno bardzo filmowy dzień w Giżycku…

Alicję Bachledę – Curuś poznałem w ubiegłym roku na inauguracji kina letniego w Sopocie. Wówczas obiecała mi, że odwiedzi Giżycko i spotka się z mieszkańcami, gdy tylko jej czas na to pozwoli. Jak widać dotrzymała słowa i za to bardzo dziękuję, Pani Alicjo. 🙂 Wielu miłośników kina z pewnością ucieszyła Pani wizyta. Miłym gestem jest również chrzest nowej jednostki Żeglugi Mazurskiej. Katamaran „Alicja” na rufie ma nie tylko to imię, ale także nazwę naszego miasta.

To nie koniec wyjątkowych spotkań w te wakacje. W sierpniu odwiedzi nas także Artur Żmijewski, z udziałem którego w naszym kinie „Nowa Fala” odbędzie się światowa premiera najnowszego filmu z jego udziałem. Giżycko coraz mocniej zaznacza swoją obecność na mapie światowego kina. I pamiętajmy – kino „Nowa Fala” gra codziennie, a kino letnie w Ekomarinie w każdą środę i każdy czwartek. Zapraszam!

A od jutra nowy cykl. Filmy polskiej produkcji. Myślę, że to bardzo dobry pomysł!