Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Giżycko gospodarzem kolejnego ważnego święta wojskowego

Wojciech Iwaszkiewicz, 13 września 2017

To kolejne duże wyróżnienie dla naszego miasta. Po ogólnopolskich obchodach Dnia Weterana po raz drugi w tym roku Giżycko zostało wybrane na miejsce obchodów kolejnej ogólnopolskiej uroczystości. Od jutra będziemy obchodzić Święto Wojsk Lądowych. Osobliwością święta będzie z pewnością natarcie pododdziałów zmechanizowanych z czołgami i przy wsparciu artylerii i osłony przeciwlotniczej. Ten wyjątkowo dynamiczny pokaz odbędzie się w sobotę (16 września) o 11.00 w Pierkunowie. Raczej nie zalecam wybierania się tam samochodem. Nie tylko dlatego, że może być problem z parkowaniem, ale również z dojazdem. Warto raczej wybrać się rowerem albo skorzystać z komunikacji publicznej.

Utrudnienia będą także w mieście. Warto jednak zajrzeć w piątek i na plac Piłsudskiego i na plażę i nad kanał, gdzie będzie można podziwiać uzbrojenie nie tylko Wojska Polskiego, ale także armii sojuszniczych.

  • 12.09.2017 r. (wtorek) od godz. 22.00, zamknięty plac M.J. Piłsudskiego (do 15.09.2017 r. piątek)
  • 14.09.2017 r. (czwartek) od godz. 22.00, zamknięta ul. Gimnazjalna (do 15.09.2017 r. piątek)
  • 14.09.2017 r. (czwartek) w godz.14.00 -18.00 utrudnienia w ruchu na al. 1 Maja, ul. Kościuszki, Konarskiego, Kopernika
  • 15.09.2017 r. (piątek) zamknięta ul. Kopernika
  • 15.09.2017 r. (piątek) w godz. 11.00-14.00 utrudnienia w ruchu na al. 1 Maja, ul. Kościuszki, Konarskiego, Kopernika

Zapraszam do udziału w uroczystościach. Ranga Święta jest bardzo wysoka, a wybór Giżycka z pewnością pewnego rodzaju nobilitacją. Dziękuję Dowódcy Generalnemu Rodzajów Sił Zbrojnych – Panu gen. dyw. Jarosławowi Mice oraz wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tego wyjątkowego również dla naszego miasta święta. Specjalne podziękowania dla Dowódcy naszej Brygady – Pana gen. bryg. dr. Jarosława Gromadzińskiego oraz Dowódcy 15 Dywizji – Pana gen. dyw. Marka Sokołowskiego i Pana gen. bryg. Krzysztofa Radomskiego.

A tutaj filmowa zapowiedź. Tak będzie także w Pierkunowie…