Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Zakończyły się obchody Święta Wojsk Lądowych. Hucznie i dynamicznie

Wojciech Iwaszkiewicz, 16 września 2017

To były drugie w tym roku ogólnopolskie obchody ważnego święta wojskowego w Giżycku. Tym razem zakończenie odbyło się u sąsiadów – w Pierkunowie (gmina Giżycko). To chyba pierwszy przypadek, że tak ważne obchody dla Wojska Polskiego odbywają się poza największymi miastami. Z pewnością duży wpływ na to miało stacjonowanie u nas jednej z większych brygad Wojsk Lądowych – 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej, lecz z pewnością należy to traktować jako duże wyróżnienie. Dzisiaj na poligonie w Pierkunowie odbył się ciekawy piknik militarny. Była muzyka na żywo, wystawa statyczna, wojskowa grochówka i pokaz możliwości sprzętu gąsienicowego będącego na wyposażeniu Wojsk Lądowych. Było co oglądać, a pogoda wręcz wymarzona… 🙂 Myślę, że warto takie pikniki cyklicznie powtarzać. Miejsce jest świetne – niedaleko miasta, pojazdy przejeżdżają blisko publiczności, pokazy są doskonale widoczne. Gdyby miała nastąpić kontynuacja, jestem jak najbardziej „za”. Termin wrześniowy także wydaje się trafiony.

Bardzo dziękuję Dowódcy Generalnemu Rodzajów Sił Zbrojnych – Panu gen. dyw. Jarosławowi Mice, Inspektorowi Wojsk Lądowych – Panu gen. Wojciechowi Grabowskiemu, a także Panu gen. bryg. Krzysztofowi Radomskiemu, gen. dyw. Markowi Sokołowskiemu oraz oczywiście Dowódcy 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej – Panu gen. bryg. dr. Jarosławowi Gromadzińskiemu i Komendantowi 24 WOG w Giżycku – Panu płk. Dariuszowi Kujawie za przygotowanie tych wyjątkowych uroczystości. Dziękuję również Staroście – Wacławowi Strażewiczowi i Wójtowi Gminy Giżycko – Markowi Jasudowiczowi za współpracę i włącznie się w obchody. Myślę, że pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony.

Kilka zdjęć z dzisiejszych „manewrów”. Trzeba przyznać, że było głośno, dynamicznie i bojowo. Gratuluję i jeszcze raz życzę wszystkim żołnierzom oraz pracownikom wojsk lądowych – WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!