Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Klasyki po raz drugi na giżyckich ulicach

Wojciech Iwaszkiewicz, 17 września 2017

Ostatnie dwa dni to także II Mazurski Zlot Samochodów Zabytkowych organizowany przez Rotary Club, Warmińsko – Mazurski Moto Club i Giżyckie Centrum Kultury. Tym razem „bazą” Zlotu była Ekomarina. Trzeba przyznać, że samochody świetnie prezentowały się w tej scenerii. Drugi raz gościem specjalnym był projektant jaguara – a jednocześnie z pochodzenia giżycczanin – Tadeusz Jelec. Zbieżność nazwisk nie jest przypadkiem… Tadeusz jest bratem Andrzeja Jelca – radnego Rady Miejskiej i jednocześnie jednego z organizatorów Zlotu.

Gratuluję wszystkim właścicielom samochodów ogromu pracy, jaki włożyli w swoje pojazdy. Były również wspaniale odrestaurowane prawie 100-letnie egzemplarze. Oczywiście nie zabrakło „dużych fiatów”, „maluchów”, trabantów a nawet zastawy na numerach rejestracyjnych z Bośni i Hercegowiny. Dziękuję Rotary Clubowi oraz ekipie WMMC z niezawodną Katarzyną Prokopczuk oraz Giżyckiemu Centrum Kultury za urozmaicenie powakacyjnego weekendu.

Świetnie, że impreza była połączona ze zbiórką dobroczynną na rzecz Pana Ignacego, który otrzyma pomoc w wysokości 6 200 zł zebranych podczas Zlotu! I to jest chyba najważniejsza wiadomość. Liczę na to, że za rok odbędzie się kolejny Zlot, aby jednocześnie komuś pomóc…

Wspomniana zastawa

Piękny egzemplarz bodajże z 1921 r. z kolekcji jednego z giżycczan

Klasyczny zapach dwusuwa trabancika

Zmotoryzowana Ekomarina

Przejazd przez Giżycko

Plakat z dedykacją od Tadeusza Jelca. Dziękuję bardzo i… zapraszam za rok. 🙂