Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Twierdza pełna atrakcji

Wojciech Iwaszkiewicz, 17 września 2017

Dzisiaj na twierdzy wiele się działo. W ramach „Dnia otwartego” można było nie tylko bezpłatnie zwiedzić nasz zabytek, ale także uczestniczyć w ciekawych warsztatach, obejrzeć dioramę Gwardii Twierdzy Boyen a nawet postrzelać z łuku i dzięki Stowarzyszeniu „Zawisza” nawet z prawdziwej broni. Jak na wrześniową porę dzisiaj wielu odwiedzających postanowiło skorzystać z tych możliwości. Dodatkowo dzisiaj odbyła się impreza 4Unity&ART w ramach projektu Interreg VA Litwa – Polska 2014-2020, w ramach którego poprawimy infrastrukturę w amfiteatrze na twierdzy oraz zakupiliśmy scenę mobilną wraz z wyposażeniem do organizacji imprez i wydarzeń (oświetlenie, nagłośnienie, mikroporty, laptop, namioty).

To był wyjątkowy dzień na twierdzy. Dziękuję wszystkim zaangażowanym osobom za współorganizację i myślę, że warto takie dni powtarzać.

Na twierdzy działa świetnie zorganizowana strzelnica. Dzisiaj wynik nieco gorszy niż poprzednio, ale spieszyłem się na zakończenie Zlotu Zabytkowych Samochodów. 😉

Obejrzeć można było wystawę obrazów z kolekcji Pana D. Matyjasa.

I obejrzeć bogaty program artystyczny w ramach projektu 4Unity&ART i sprawdzić działanie nowo zakupionego sprzętu do GCK.