Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Kreatywność staje się naszym znakiem firmowym

Wojciech Iwaszkiewicz, 3 kwietnia 2018

Pomóżmy „OlafiOne” polecieć za ocean!

Giżycko po raz kolejny będzie miało swoich reprezentantów w Światowych Finałach Olimpiady Kreatywności
Destination Imagination. Po wielkich międzynarodowych sukcesach „Afterface”, „Iskierek”, „Flyhigh” i „Winders” przyszedł czas na „OlafiOne” z Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej.

Prawo startu w światowym finale, który w tym roku odbędzie się w Stanach Zjednoczonych, podopieczni
Joanny Kempy i Natalii Rommel wywalczyli podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Kreatywności we Wrocławiu (11-13 marca). W imprezie rywalizowało 265 drużyn (około 2 tysięcy uczestników), a do majowego finału w USA zakwalifikowało się tylko sześć ekip. Wyjazd za „wielką wodę” wiąże się, oczywiście, ze sporymi kosztami
(około 8 tysięcy złotych za osobę), stąd za naszym pośrednictwem trenerki, zawodnicy i rodzice „młodych kreatywnych” zwracają się do Państwa z prośbą o wsparcie finansowe.
Pieniądze można wpłacać na konto:

Komitet Organizacyjny Drużyna „OlafiOne” Credit Agricole 97 1940 1076 5005 6553 0000 0000.

CO TO JEST DESTINATION IMAGINATION?

To największy na świecie kreatywnym program edukacyjny, działający na zasadach non-profit. Jego głównym celem jest inspirowanie uczniów i jednoczesne wyposażanie ich w odpowiednie narzędzia poznawcze tak, aby mogli stać się nowym pokoleniem innowatorów i liderów. Program promuje metodykę nauczania opartą na metodzie projektu, czyli samodzielnej realizacji przez uczniów zadania przygotowanego przez nauczyciela na podstawie wcześniej ustalonych założeń. Drużyna „OlafiOne” wybrała wyzwanie naukowe. Jest to projekt, w którym młodzież zapoznała się z koncepcjami naukowymi wykorzystywanymi w działaniu atrakcji parków rozrywek, a następnie zręcznie wplotła je w starannie przygotowane ośmiominutowe przedstawienie.

Młodzież musiała zmierzyć się również z tzw. wyzwaniem „na już”, które jest zadaniem wcześniej uczestnikom nieznanym. W tym wyzwaniu, uczestnicy muszą wykazać się doskonałą komunikacją w grupie, umiejętnością pracy pod presją czasu oraz twórczym podejściem do rozwiązywania problemów Drużyna „OlafiOne” będzie reprezentować Giżycko i Polskę na Światowej Olimpiadzie Kreatywności Destination Imagination.

Tekst: B. Zawadzki | Moje Giżycko. kwiecień 2018 r.

Skład drużyny: trenerka Joanna Kempa, trenerka Natalia Rommel, Alicja Bacewicz, Dominika Górka, Dominika Kaczmarek, Zuzanna Kowalewska, Olaf Gradek, Zuzanna Kucharska i Izabela Boć

GRATULUJĘ I POWODZENIA!