Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Operacja 'Rondo”. Oficjalna informacja

Wojciech Iwaszkiewicz, 15 maja 2018

Wiadomo, że nie należy wierzyć we wszystko, co jest publikowane w internecie. A już na pewno, gdy nie ma na to żadnych dowodów, a autor jest anonimowy… Ostatnio pojawiła się informacja negująca dane dotyczące przebiegu giżyckich inwestycji podane przez miesięcznik „Moje Giżycko”. Z tego powodu kolejny raz jestem zobowiązany przedstawić Państwu poziom wiarygodności tychże „internetowych ekspertów”, których działanie opiera się głównie na dezinformacji i wprowadzaniu zamętu. Ostatnio podważając rzetelność informacji, „wykazali się” totalną nieznajomością nie tylko procesów inwestycyjnych czy prawa zamówień publicznych, ale i rzeczywistości – pisząc np., że nie rozpoczęła się zapowiadana budowa kładki nad kanałem (choć na nabrzeżu wbijane są elementy konstrukcji, a teren budowy jest ogrodzony od kilku tygodni). Aby ostatecznie rozwiać wątpliwości, czyje komunikaty są bardziej wiarygodne, na początek publikuję dzisiejszą (czyli najbardziej aktualną) informację Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Wnioski wyciągnijcie Państwo sami…

W chwili obecnej wykonano ok 90% wymiany gruntu pod jezdnią północną oraz ul. Świderską. Wykonano przebudowę kolizji uzbrojenia podziemnego w zakresie teletechniki, energetyki oraz ok. 75% sieci gazowej.

Na jezdni północnej odcinek wschodni wykonano kanalizację deszczową oraz warstwy konstrukcyjne jezdni, obecnie wykonywane są prace brukarskie. Na jezdni północnej odcinek zachodni wykonano przebudowę kanalizacji sanitarnej tłocznej, a obecnie prowadzone są prace związane z wykonywaniem wymiany gruntu oraz budową nasypu pod jezdnię.
Prace wykonywane są zgodnie ze zaktualizowanym harmonogramem. Aktualizacja wynikła z konieczności przeprowadzenia prac saperskich.

Wykonawca deklaruje zakończenie prac w terminie umownym, czyli 30 września 2018.

Z poważaniem,
Karol Głębocki
Główny specjalista ds. komunikacji społecznej
Oddział w Olsztynie, al. Warszawska 89, 10-083 Olsztyn