Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

„Filmowe” Giżycko

Wojciech Iwaszkiewicz, 1 lipca 2018

Gdy rozpoczynałem pełnienie funkcji burmistrza, chyba najczęściej kierowanymi do mnie pytaniami było „Panie burmistrzu, kiedy w Giżycku będzie kino?”, „Kiedy zacznie się budowa ronda?” i „Kiedy będzie u nas normalna plaża?”. Dzisiaj już wiemy, że długo oczekiwane rondo jest w trakcie budowy, plaża przeszła pierwszą fazę modernizacji, a nasze kino… ma już rok! W pierwszym roku swojej działalności mogliśmy zobaczyć w nim 120 tytułów filmowych, na które sprzedano 50 000 biletów! To świetny wynik! Gratuluję! Przy tym trzeba zaznaczyć, że w ocenie wielu osób z tej branży, giżyckie kino jest jednym z lepszych w Polsce pod względem jakości dźwięku i obrazu. Dość często bywam w „Nowej Fali” i cieszę się, że po 10 latach do Giżycka na stałe powróciła długo oczekiwana X Muza.

Warto przy tym zauważyć, że w „Nowej Fali” mieliśmy dość ważne wydarzenia, co sprawia, że Giżycko stało się dostrzeganym punktem na filmowej mapie Polski. Absolutne premiery „Ataku paniki” z osobistym udziałem Artura Żmijewskiego i Małgorzaty Adamskiej, „Dziewczyny na kłopoty” z Alicją Bachledą – Curuś i „Twojego Vincenta”, którego mogliśmy zobaczyć zaraz po widzach gdyńskiego festiwalu.

Swoją uroczystość miała także Żegluga Mazurska. Nowy statek otrzymał imię „Alicja”, a matką chrzestną była sama Alicja Bachleda Curuś.

W najbliższym tygodniu szykuje się ponownie filmowe święto w „filmowym Giżycku”. Zapraszam w środę o 15:00 do kina „Nowa Fala” na projekcję filmu „Tarapaty” w reżyserii Marty Karwowskiej, który wchodzi na ekrany kin we wrześniu, a po projekcji na spotkanie ze znanym aktorem, występującym w tym filmie – Piotrem Głowackim. Seans jest bezpłatny. Również w środę o 21:00 w Ekomarinie ruszy kolejna odsłona Visa Kina Letniego. Na otwarciu będziemy gościć popularną aktorkę – Patricię Kazadi.