Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Koncert Violi Brzezińskiej dla giżycczan już w styczniu!

Wojciech Iwaszkiewicz, 2 listopada 2018

Największe talenty wcale nie muszą pochodzić z największych miast. Wiele karier rozpoczyna się zupełnie z dala od uznanych estrad; ale dzięki ciężkiej i systematycznej pracy otwiera się droga na największe sceny. Do tego oczywiście potrzeba talentu i może trochę szczęścia, ale najważniejsze zawsze będzie dążenie do celu…
Jedną z naszych ambasadorek jest Viola Brzezińska, która w połowie lat ’90 piosenką Alicji Majewskiej „Jeszcze się tam żagiel bieli” bezapelacyjnie zwyciężyła w telewizyjnej „Szansie na sukces”. Dzięki temu Viola wystąpiła w koncercie Debiuty w Opolu, gdzie otrzymała nagrodę główną im. Anny Jantar. Przez wiele lat współpracowała z Teatrem Studio Buffo, grała też jedną z główny ról w musicalu „Metro” w reżyserii Janusza Józefowicza. Były jeszcze inne projekty, zespoły i nagrane płyty. Viola występowała także w Giżycku i pomogliśmy Jej wydać jedną z płyt, uważam bowiem, że są ku temu co najmniej dwa ważne powody:

  1. Viola po prostu jest jedną z nas – giżycczanką,
  2. Jej kariera to również doskonały przykład dla młodych giżycczan, czasem nieśmiałych artystów; że można, że da się, że trzeba konsekwentnie pracować i dążyć do spełnienia artystycznych marzeń.

I teraz najważniejsza wiadomość. Umówiłem się z Violą, że wystąpi dla nas 12 stycznia 2019 r. z koncertem kolęd, który odbędzie się prawdopodobnie w kościele Św. Ducha Pocieszyciela. Godzina jest jeszcze do ustalenia, lecz już dziś rezerwujcie Państwo czas (warto!) i serdecznie zapraszam na to wyjątkowe kolędowanie z Violettą Brzezińską i jej zespołem.

I kilka nutek… 😉


słowa: Jacek Cygan
muzyka: Lidka Pospieszalska
realizacja teledysku: Konrad Sikorski i Maciej Szczerbicki