Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Policja i straż pożarna podsumowały rok

Wojciech Iwaszkiewicz, 9 lutego 2019

Początek roku to tradycyjne podsumowania działań policji i straży pożarnej. Wczoraj odbyła się narada roczna strażaków, gdzie bardzo szczegółowo przedstawiono nam bardzo szczegółowe zestawienie działań i potrzeb. Najwięcej interwencji, co zrozumiałe, było na terenie Giżycka, a zdarzenia w całym powiecie były średnio co 10,5 godziny. Na ten rok najpilniejszy będzie zakup nowego samochodu operacyjnego z możliwością zapakowania dodatkowego sprzętu i holowania łodzi. Obecnie użytkowany jeep cherokee ma już ponad 20 lat i jest mocno wyeksploatowany.

Tydzień temu swoje podsumowanie mieli także policjanci. A rok ubiegły był pełen sukcesów, przytaczając jako przykład chociażby II miejsce st. sierż. Pawła Pelikana i naszej KWP w ogólnopolskich zawodach ratownictwa wodnego, mł. asp. Daniela Romańczyka, kierownika Rewiru Dzielnicowych uzyskał tytuł najlepszego kierownika dzielnicowych w naszym województwie. Ponowne gratulacje! Szczególnymi bohaterami narady byli jednak dwaj policjanci Referatu Patrolowo Interwencyjnego: sierż. szt. Tomasz Olesik i sierż. Adam Lachowicz, którzy 6 stycznia, przed przyjazdem straży pożarnej uratowali uwięzioną w pożarze kobietę. Brawo, Panowie! Policjanci także mają swoje potrzeby, głównie do służby na wodzie. Od 2 lat rozpoznajemy sprawę zakupu skuterów wodnych na potrzeby policji, co zapewniłoby dużą mobilność na szlaku, ale pojawia się coraz więcej problemów do pokonania i raczej trzeba będzie skupić się na nowej łodzi patrolowej, która wzmocniłaby planowane wspólne działania w kontrolowaniu zachowania czystości na szlaku. Trzeba działać szybko i najlepiej wspólnie. Przed nami wiele lat bardzo trudnych działań.

Dziękuję strażakom zawodowym i druhom ochotnikom, a także policjantom za profesjonalną służbę i pracę na rzecz giżycczan podczas organizowanych wydarzeń miejskich. Jesteście zawsze tam, gdzie jest potrzeba. W 2019 roku życzę bezpiecznej służby, a pracownikom cywilnym satysfakcji z pracy i po prostu dobrego roku. Oby ten rok był bezpieczny dla nas wszystkich…