Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Rusza termomodernizacja „Dwójki”

Wojciech Iwaszkiewicz, 27 lutego 2019

Dzisiaj został zawarta umowa na termomodernizację Szkoły Podstawowej Nr 2. Dzięki temu obiekty placówki zyskają nowy wygląd i obniżą się też koszty utrzymania budynków. W głównym budynku termoizolacja ścian odbędzie się metodą „od wewnątrz”, zostaną docieplone stropy, w części zostanie wymieniona stolarka drzwiowa i parapety. Gruntownemu remontowi poddanie zostanie instalacja centralnego ogrzewania, instalacja elektryczna i teletechniczna.

W budynku sali gimnastycznej wykonana zostanie hydroizolacja, termoizolacja ścian zewnętrznych wraz z ościeżami, termoizolacja stropodachu. Przewidzieliśmy wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, parapetów, obróbek blacharskich, rynien i rur spustowych. Remont przejdzie instalacja centralnego ogrzewania, zamontowane zostaną kolektory słoneczne. Modernizację przejdzie instalacja elektryczna i odgromowa oraz zbudowana zostanie instalacja teletechniczna. Wzorem innych obiektów zamontowane zostaną budki lęgowe dla ptaków (może wybiorą je jerzyki…?). 😉

Budynek biblioteki także przejdzie przeobrażenie. Zostanie wykonana hydroizolacja, termoizolacja ścian zewnętrznych wraz z ościeżami, w części zostanie wymieniona stolarka drzwiowa i parapety. Budynek zyska nowe obróbki blacharskie, rynny i rury spustowe.

Wykonawcą będzie firma R. Molenda Dobre Budownictwo z Ełku. Ta sama firma, która modernizowała naszą przychodnię lekarska. Wartość prac to 3 506 740,05 zł brutto (z dofinansowaniem środków UE RPO Warmia i Mazury). Przewidywany termin zakończenia określono na 31.10.2019 r.

Pozostanie „Jedynka”, ale tutaj czekamy jeszcze na dokumentację i jak tylko ją odbierzemy – ruszamy z przetargiem. Nasze szkoły zmieniają swój wygląd i maleją koszty utrzymania. Na to nie można żałować pieniędzy. W zeszłym roku termomodernizację przeszły oba przedszkola (PM1 i PM4), SP Nr 3. SP Nr 4 oraz budynek, w którym mieści się Przedszkole „Bajka”.