Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Mocne strony naszej wersji „Mieszkania Plus”

Wojciech Iwaszkiewicz, 7 kwietnia 2019

Duże zainteresowanie projektem „Mieszkania Plus” nie dziwi, bo mieszkanie jest jedną z podstawowych potrzeb każdego człowieka. Nasz projekt jest nowatorski, pierwszy taki w Polsce posiadający pozytywną opinię Ministerstwa. A jako, że pionierski, pojawia się wiele pytań i wątpliwości. Dzisiaj skupię się na zaletach, które może zbyt rzadko są eksponowane, a co zrozumiałe większość dyskusji skupia się na kosztach.

  1. stabilność wysokości czynszu niezależna od WIBORu
  2. brak badania zdolności kredytowej
  3. na dziś przyjmujemy maksymalny koszt 1m2 w wysokości ok. 34 zł, będziemy jednak dążyć do kwoty ok. 28 zł / m2
  4. budynek będzie utrzymywany w określonym standardzie przez partnera prywatnego przez 25 lat
  5. możliwość otrzymania dopłat do czynszu
  6. wysoki standard wykończenia

Warto również pamiętać, że mieszkania w ramach tego programu nie są mieszkaniami komunalnymi ani socjalnymi. To normalne, pełnowartościowe, niczym nie różniące się od tych dostępnych na rynku deweloperskim. To zupełnie nowa kategoria mieszkań, w nowej formule, adresowana głównie do tych, którzy nie mają zdolności kredytowej. W najbliższej przyszłości (jest przygotowywany przetarg na budowę) planujemy wybudowanie nowego budynku na ul. Sikorskiego, w którym zaprojektowanych zostało 15 mieszkań komunalnych, z czego ostatnie piętro zostało przeprojektowane na mieszkania specjalne tzw. treningowe.

Bardzo dziękuję moim współpracownikom, którzy włożyli w wkładają ogrom pracy w ten niesłychanie trudny projekt, ale wierzymy, że go zrealizujemy jako pierwsi w Polsce. Projekt ten będzie przetarciem szlaków w formule PPP, formuły którą z pewnością należy brać pod uwagę jako jedną z ważniejszych w przyszłości.

Zapraszam na kolejne spotkanie ws. projektu mieszkaniowego już w najbliższy czwartek 11 kwietnia o 16.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego. Będzie można zadać pytania, rozwiać wątpliwości i wypełnić ankietę (która do niczego nie zobowiązuje).