Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Dzień Niepodległości świętujmy radośnie!

Wojciech Iwaszkiewicz, 10 listopada 2019

Od 3 lat obchody Dnia Niepodległości odbywają się w nieco zmienionej formule. We współpracy z 15 Giżycką Brygadą Zmechanizowaną postanowiliśmy wprowadzić element bardziej radosnego świętowania, organizując piknik patriotyczny. Zawsze jakoś brakowało mi wyjątkowego zaakcentowania Święta Niepodległości, aby po części oficjalnej, nie rozchodzić się, a zachęcić do pozostania, do rozmów i wspólnego świętowania. Poprzednie lata pokazały, że ten kierunek jest właściwy i ma duże szanse się przyjąć. Dużym zainteresowaniem cieszył się przede wszystkim pokaz sprzętu wojskowego oraz wojskowa grochówka, a rok temu patriotyczne karaoke!

W tym roku skorzystamy na Placu Piłsudskiego rozstawiona została scena 15 Brygady, a także wojskowy namiot, w którym będą ustawione stoliki.

Przed nami jedno z ważniejszych świąt państwowych. Zapraszam zatem na uroczyste obchody Święta Niepodległości, które rozpoczną się tradycyjnie mszą w intencji Ojczyzny w Sanktuarium Św. Brunona (10:00). Po mszy nastąpi przemarsz, uroczystości patriotyczne i złożenie kwiatów pod pomnikami. A po części oficjalnej odbędzie się „Biało-Czerwony Bieg Niepodległości” i „Piknik patriotyczny”, organizowany we współpracy z 15 Giżycką Brygadą Zmechanizowaną. Zapraszam! Dla zachęty kilka zdjęć z ubiegłych lat… Deszczu nie było… Ale za to był śnieg… 🙂


fot. mojegizycko.pl/ Fotografia Tomasz Karolski


fot. mojegizycko.pl/ Fotografia Tomasz Karolski


fot. mojegizycko.pl/ Fotografia Tomasz Karolski

11_listopada_2016_1

11_listopada_2016_3

Dzisiaj także wiele wydarzeń w Klubie 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej, przy ul. Mazurskiej, gdzie również zapraszam!