Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Piękny gest „Promyka” Marii Popieluch

Wojciech Iwaszkiewicz, 15 lutego 2020

Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że działalność giżyckiego Stowarzyszenia na Rzecz Chorych z Chorobą Nowotworową „Promyk” zostało dostrzeżone również w Stanach Zjednoczonych. Polsko–Słowiańska Federalna Unia Kredytowa przekazała „Promykowi” 41 400,81 dolarów, co w przeliczaniu daje kwotę 156 837,61 zł. W piątek Pani Maria odwiedziła mnie i zadeklarowała, że całą otrzymaną kwotę chce przeznaczyć na coś trwałego; coś co pomoże nieuleczalnie chorym i ich rodzinom np. na zakup działki, projekt lub najem miejsca do utworzenia w Giżycku stacjonarnego zakładu opiekuńczo-leczniczego.

To niezwykle szlachetny gest, za który bardzo gorąco dziękuję. To także duże zobowiązanie, ale zadeklarowałem współpracę i jak najszybsze dążenie do utworzenia u nas takiej placówki. Rodzin dotkniętych ciężkimi chorobami jest coraz więcej. Myślę, że problem będzie tylko narastał. Dzięki zaangażowaniu Pani Marii Popieluch, załogi „Promyka” i całego potencjału Miasta będzie nam łatwiej utworzyć system stacjonarnej opieki. To jest bardzo duży problem, którym powinniśmy się zająć, najlepiej wraz z przejęciem szpitala.

Jeszcze raz dziękuję, Pani Mario, za ten piękny gest i deklarację bezinteresownej pomocy w zorganizowaniu tej nowej, ale niezwykle ważnej działalności. To dla nas bardzo ważne. Ze strony Miasta tematyką zajmuje się mój Zastępca i Pełnomocnik ds. ochrony zdrowia – Cezary Piórkowski. Oczywiście do sfinalizowania sprawy potrzeba jeszcze wielu formalności, ale sama idea jest genialna!