Przykro nam, ale strona wymaga włączonej obsługi JavaScript.

burmistrz Giżycka, Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Czas pozytywnych zmian!

Studia w Giżycku

Wojciech Iwaszkiewicz, 8 sierpnia 2021

fot. UKSW w Warszawie | podpisanie listu intencyjnego i porozumienia / ze strony Uczelni JM Rektor prof. dr hab. Ryszard Czekalski

Rok temu jako Miasto Giżycko nabyliśmy szpital, a teraz przystępujemy do zapewnienia kształcenia kadr medycznych. Miło mi bowiem poinformować, że właśnie wykonaliśmy dwa pierwsze bardzo ważne formalne kroki do utworzenia giżyckiej filii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Na początek kierunek Pielęgniarstwo.
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego jest wyższą uczelnią publiczną, której początki sięgają 1954 roku, kiedy to nosiła nazwę Akademii Teologii Katolickiej (ATK). Od 1999 roku działa już jako Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (UKSW) na mocy Ustawy z dnia 3 września 1999 r. Aktualnie uczelnia kształci 9 600 studentów i doktorantów na 43 kierunkach studiów, posiada 13 uprawnień do nadawania stopnia doktora oraz 10 uprawnień do nadawania stopnia doktora habilitowanego.
Studia prowadzone w systemie stacjonarnym (studia bezpłatne) i niestacjonarnym, zarówno na studiach jednolitych magisterskich, studiach pierwszego i drugiego stopnia. UKSW oferuje również możliwość podnoszenia kwalifikacji zawodowych na studiach podyplomowych i doktoranckich.
Aby zapewnić bezpieczeństwo zdrowotne pacjentom z wielu powiatów musimy myśleć o kształceniu personelu tak, aby zachować ciągłość leczenia. Uniwersytet przychodzi nam w tym z pomocą. Podnosi nie tylko rangę miasta poprzez kształcenie w nim kadr, ale też wprost podnosi bezpieczeństwo mieszkańców. Osobą wspierającą tę inicjatywę i która wykazała wiele inicjatywy i pomocy jest Pani Senator Małgorzata Kopiczko, za co Jej bardzo serdecznie dziękuję.

Porozumienie podpisane zostało przez ks. prof. dr. hab. Ryszarda Czekalskiego, rektora UKSW oraz przeze mnie i zakłada współpracę przy opracowywaniu, modyfikowaniu i realizowaniu programów kształcenia na studiach I i II stopnia na kierunku Pielęgniarstwo. Teraz przed nami mnóstwo pracy i formalności, ale chcemy być gotowi na rok akademicki 2022/2023. Zrobimy wszystko, aby cały proces przebiegł zgodnie z planem i od jesieni 2022 roku do Giżycka powróciły tradycje kształcenia w zawodach medycznych. Jest niezwykle ważna… ale i pilna sprawa.